مقالات

چرا تردمیل یکی از بهترین دستگاه‌های ورزش هوازی است؟

چرا تردمیل یکی از بهترین دستگاه‌های ورزش هوازی است؟

هر ورزشی که ضربان قلب را بالا ببرد، در دسته ورزش‌های هوازی قرار می‌گیرد. تردمیل یکی از ایده‌آل‌ترین وسیله برای ورزش‌های هوازی به شمار می‌رود. ورزش هوازی تمامی اعضای بدن را درگیر می‌کند و با دویدن و راه رفتن بر روی آن تمامی اعضای بدن شما به کار گرفته می‌شود با کراسفیت 24 همراه باشید.

ورزش هوازی چیست؟

ورزش هوازی ورزش‌هایی است که در حین انجام آن ضربان قلب به‌شدت بالا می‌رود، عرق می‌کنید، به‌سختی نفس می‌کشید، خون در رگ‌های شما به‌شدت درحرکت است، در این زمان شما در حال انجام ورزش‌های هوازی هستید. این ورزش‌ها نقش مهمی را در چربی سوزی و عضله سازی ایفا می‌کنند. درواقع می‌توان گفت که هر نوع فعالیتی که در آن فعالیت قلب، عضلات و ریه شمارا افزایش می‌دهد تا شما بتوانید مدت زمان بیشتری را ورزش کنید، در گروه ورزش‌های هوازی قرار می‌گیرد.

دستگاه تردمیل چیست؟

دستگاه تردمیل وسیله‌ای برای پیاده‌روی و یا دویدن در محیط بسته می‌باشد. تردمیل‌های امروزی دارای موتور بوده و تسمه پهنی دارد که با چرخش حول محور آن امکان دویدن و یا راه رفتن بر روی تردمیل را فراهم می‌کند. این دستگاه ورزشی بسیار پیشرفته بوده و ضربان قلب و چربی سوزی را نشان می‌دهد.

تردمیل

نحوه صحیح ورزش با تردمیل

دستگاه‌های جدید دارای ریموت بوده و شما می‌توانید با استفاده از آن سرعت چرخش تردمیل و میزان شیب آن را بر اساس میزان توانایی خود تنظیم کنید.

بهتر است ابتدا سرعت تردمیل را بر روی پایین‌ترین درجه گذاشته و به‌مرور آن را افزایش دهید تا فشاری به عضلات شما وارد نشود.

بیشتر بخوانید:   مصرف مکمل های غذایی

بسیاری از افراد با پای برهنه و یا با دمپایی روی تردمیل می‌روند. درصورتی‌که این کار کاملاً اشتباه بوده و برای استفاده از تردمیل باید از کفش ورزشی مناسب استفاده کنید.

شیب دستگاه را با توجه به میزان سلامتی بدن خود تنظیم کنید. درصورتی‌که زانو درد دارید بهتر است که به دستگاه شیب ندهید.

چرا تردمیل دستگاهی هوازی است؟

وسیله‌ای هستند که می‌توانید در محیطی کوچک و بسته به‌راحتی بر روی آن راه رفته و یا حتی بدوید. همان‌طور که می‌دانید دویدن و راه رفتن به میزان قابل توجهی ضربان قلب شمارا بالا می‌برد، باعث تعریق می‌شود، ریه‌های شمارا تحت‌فشار قرار می‌دهد و عضلات شمارا نیز درگیر می‌کند که تمامی این علائم نشان ازجمله ویژگی‌های ورزش هوازی به شمار می‌رود. درنتیجه به‌راحتی می‌توان گفت که تردمیل‌ها ازجمله دستگاه‌های ورزشی هوازی می‌باشند.

تردمیل

مزایای انجام ورزش هوازی 

سلامت قلب

ورزش‌های هوازی و استفاده از دستگاه تأثیر بسیار زیادی بر روی سلامت قلب دارد. قلب وظیفه خون‌رسانی به ماهیچه‌ها، مغز و سایر اعضای بدن را بر عهده دارد و ازآنجاکه در هنگام ورزش ضربان قلب و شدت کار قلب بیشتر از قبل، موجب قدرتمند شدن قلب می‌شود.

پوکی استخوان

امروزه پوکی و تراکم استخوان بسیار شایع شده و راه درمان مؤثری به‌غیراز ورزش کردن وجود ندارد. شما می‌توانید با استفاده روزانه حداقل یک ساعت از دستگاه‌های تردمیل مانع از پوکی استخوان و تراکم آن شوید. دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل تأثیر زیادی بر روی استخوان‌ها داشته و سلامت آن را تضمین خواهد کرد.

افزایش استقامت بدن

یکی از مزیت‌های اصلی ورزش‌های هوازی افزایش استقامت بدن می‌باشد. ازآنجاکه تردمیل‌ها یکی از بهترین دستگاه‌های هوازی به شمار می‌رود، می‌تواند تأثیرات فوق‌العاده‌ای بر روی استقامت بدنی شما داشته باشد. راه رفتن و دویدن طولانی‌مدت بر روی تردمیل‌ها و مقابله کردن با خستگی به‌مرور شمارا در برابر هرگونه ناملایمتی و آسیبی ایمن خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:   رابطه چربی سوزی و عضله سازی

درمان افسردگی

افسردگی یکی از مشکلاتی است که زندگی آپارتمان نشینی با خود به همراه آورده است. هنگامی‌که شما در حال ورزش کردن هستید به تنها چیزی که فکر می‌کنید انجام حرکات ورزشی و مقابله با خستگی می‌باشد به همین دلیل فکر شما از مسائل و مشکلات روزمره آزاد شده و با افزایش انرژی بدن به‌مرور افسردگی شما بهبود پیدا خواهد کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *