اگر باشگاهی راه اندازی کرده اید و نمی‌دانید برای تجهیزات باشگاه ورزشی خود چه وسایلی نیاز است یا می‌خواهید لوازم ورزشی خود را بهبود بدهید، خوب است که بدانید چه ابزاری کاربرد بیشتری در باشگاه‌ها دارند. البته حواستان باشد که شما باید در مجموعه خود همه رشته‌ها و فعالیت‌ها را پوشش دهید، زیرا در غیر این صورت ممکن است نتوانید تمام سلایق و نیازها را تأمین نمایید و درنتیجه تعدادی از مراجعه کنندگان خود را از دست بدهید.

لوازم ورزشی

بعضی از ابزار و وسیله‌ها اگر در باشگاه شما موجود نباشند یا تعداد آن‌ها مناسب نباشد ممکن است شما را با مشکل مواجه کند. در اینجا برخی از آن‌ها را نام می بریم:

دمبل ها

 • دمبل:برای خرید دمبل‌ها حواستان باشد که باید در وزن‌های متفاوت و از هر وزن چندین سری تهیه کنید.
 • صفحه هالتر: به ازای هر دستگاهی که دارید باید یک جفت از وزنه‌های 2/5، 5، 10 و 20 را تهیه کنید.
 • دمبل‌های تک دست: این نوع از دمبل را نیز نیاز است که در سایز‌های مختلف تهیه و تأمین نمایید.
دمبل های یک دست

دمبل های یک دست

کش‌ها و طناب‌ها و حلقه

 • طناب: به جز طناب‌های معمولی که برای کودکان نیز استفاده می‌شود طناب‌های ضخیمی که برای آمادگی جسمانی از آن استفاده می‌شود و تقریبا قطر 10 سانتی‌متری دارند را نیز سعی کنید تهیه کنید.
 • کش: به جز کش‌های پیلاتس، کش‌های بدنسازی دسته‌دار، طناب‌های کشی را نیز تهیه کنید. قبول کنید وجود تنها یک نوع کش ورزشکار را خسته می کند.
 • حلقه: حلقه‌های ورزشی حتی برای کسانی که تا کنون آن‌ها را امتحان نکرده اند بسیار جالبند. ورزشی بامزه و موثر. پس یادتان باشد آن‌ها را از قلم نیندازید. این ورزش علاوه بر هماهنگی عصب و عضله به سفت شدن عضلات شکم کمک می‌کنند به همین خاطر در میان مردم محبوبند.
 • بتل روپ: آقایان و خانم‌هایی که عاشق سرشانه‌های قوی و بالاتنه چهار شانه هستند عاشق این وسیله هستند. پس آن را نیز در سبد خرید وسایل تجهیز باشگاه ورزشی خود قرار دهید.
 • تی آر ایکس: مطمئنا شما می‌خواهید قسمتی از باشگاه خود را یک فضای خالی مخصوص کلاس‌های پیلاتس، فیتنس و … کنید. با تعبیه میله‌های بارفیکس و طناب‌های تی آر ایکس می‌توانید رشته ای دیگر را نیز پوشش دهید.
بتل روب

بتل روب

انواع توپ‌ها

 • توپ‌های سنگین: توپ‌های مدیسن بال و وال بال از ملزومات هر باشگاهی هستند. بسیاری از ورزش‌های ساده مانند دراز نشست با وجود این توپ‌ها بسیار مهیج‌تر می‌شوند. همچنین ورزشکاران رشته‌های توپی مثل والیبال و بسکتبال به این توپ‌های سنگین وزن برای قوی‌تر کردن انگشتان خود احتیاج دارند. اما یادتان نرود که توپ‌های بسیار سبک و معمولی نیز داشته باشید. شاید افراد مبتدی در باشگاهتان به آن نیاز پیدا کنند.
 • جیم بال: این سری توپ‌های بزرگ برای راحت کردن و تنوع بخشیدن به بسیاری از حرکت‌ها کمک بزرگی هستند. این توپ‌ها را در نقطه‌ای در دسترس ورزشکاران قرار دهید زیرا معمولا بسیار محبوب هستند.

استپ، کفپوش و تشک‌ و تخته پرش

 • استپ: استپ‌ها لوازم ورزشی بسیار کاربردی‌ای هستند که بسیاری از حرکات مفید و چربی سوز تنها به یک استپ نیاز دارند.
 • کفپوش: از اساسی‌ترین نیازهای یک باشگاه ورزشی کفپوش مناسب است. سعی کنید یک کفپوش محکم و بادوام بخرید. چرا که بعضی از ورزشکارها دمبل‌ها را بعد از حرکت آخر ست آخر دیگر جان ندارند سر جایش قرار دهند بلکه آن ها را رها می‌کنند. البته یادتان باشد به خاطر عرق زیاد ورزشکاران کفپوش‌ها را مرتب تمیز کنید.
 • تشک: برای حفظ نظافت و همچنین راحتی ورزشکاران سعی کنید به اندازه نصف تعداد کمدهای خود تشک‌های ورزشی تهیه کنید. تشک به ایجاد یک نظم و یا مشخص کردن محدوده مورد نیاز هر ورزشکار نیز کمک می‌کند.
 • تخته پرش: تخته پرش‌ها ابزاری هستند که در درجه اول به افزایش قدرت پا، انفجاری و پلیومتریک کمک می‌کنند. اما فراموش نکنید تخته پرش‌های ارتفاع کم حکم استپ و پله را نیز برای دیگر ورزشکاران دارند. پس برای تجهیز باشگاه ورزشی خود از آن‌ها حتما یک دست تهیه کنید.

یادتان باشد هر چقدر تنوع ابزاری شما بیشتر باشد دست مربی باشگاه شما برای تنوع بیشتر است و همچنین از دیگر باشگاه های اطراف مجهزتر خواهید بود و برگ برنده ای در دست خواهید داشت. پس هر چقدر هزینه بکنید مطمئن باشید در دراز مدت به شما باز خواهد گشت.

از دیگر محصولات کراسفیت24 میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

خرید دمبل و وزنه _ خرید دستگاه های بدنسازی _ خرید کفپوش _  کراس فیت _ تجهیزات ایروبیک _ خرید صفحه هالتر _ خرید بند معلق _ خرید توپ بوسوبال _ خرید توپ جیم بال _ خرید توپ مدیسن بال _ خرید توپ وال بال _ خرید تردمیل مکانیکی _ خرید مت _خرید تاتامی _ خرید گر انول _ خرید تخته صعود _ خرید کش ورزشی _ تجهیزات بدنسازی _ تجهیزات تی آر ایکس _ تجهیزات کراس فیت _ تجهیزات باشگاه ورزشی