امروزه تمایل افراد برای ورزش کردن افزایش یافته است تا اگر خیلی لاغرند حجم و عضله بسازند و اگر چاق هستند لاغر شوند. به خاطر همین باشگاه‌های ایروبیک همیشه شلوغ و پرطرفدار هستند. چرا که ایروبیک از ورزش‌های هوازی، استقامتی و چربی سوزِ بسیار پرطرفدار است. البته که تجهیز باشگاه ایروبیک هم امری ضروری و مهم است.

اکثر مردم بخاطر تغذیه‌های نامناسب و بی رویه و یا مشکلات ارثی دچار چربی در نواحی مختلف بدن می‌شوند. که سوزاندن این چربی‌ها اراده قوی و تلاش پیاپی می‌خواهد. در این مطلب قصد داریم به یک ورزش بسیار موثر برای سوزاندن چربی‌ها اشاره کنیم: باشگاه ایروبیک

ایروبیک چیست؟ معرفی ورزش‌های هوازی

ابداع کننده ورزش‌های هوازی که معتقد بود ورزش می‌تواند از مبتلا شدن افراد به بیماری‌ها جلوگیری کند کنت کوپر بود. ورزش‌های هوازی یا همان کاردیو یا ایروبیک به ورزش‌هایی اطلاق می‌شود که برای مدت نسبتا طولانی مثلا بیشتر از 15 یا 20 دقیقه ضربان قلب شما را در یک سطح بالا نگه می‌دارد. و همان طور که می‌دانید فعالیت‌هایی که باعث افزایش ضربان قلب شود توانایی سوزاندن چربی را دارند.

از ساده ترین ورزش هوازی می‌توان به دو ماراتن اشاره کرد. که در آن سرعت دو چندان بالا نیست اما مسافت بسیار طولانی است. دیگر ورزش‌ها مانند: شنا، دوچرخه سواری و فوتبال. ورزش‌های غیر هوازی مانند دو سرعت هستند که شما 100 متر را با نهایت سرعت می‌دوید و در چند ثانیه قلب شما به نهایت توانایی خود می‌رسد. در نتیجه از دستگاه فسفاژن استفاده می‌کند نه از گلیکوژن‌های موجود در خون. ایروبیک از ورزش‌های هوازی است که هم مفرح است و هم ساده و در عین چربی سوزی لذت بخش است. در ادامه به تجهیز باشگاه ایروبیک می‌پردازیم.

تجهیز باشگاه ایروبیک

اگر قصد دارید در باشگاه خود یک کلاس ایروبیک داشته باشید پس خوب است بدانید برای تجهیز باشگاه ایروبیک چه چیزهایی احتیاج است؟ دستگاه تردمیل، برای دو آهسته و طولانی مثلا بیشتر از 20 دقیقه، دستگاه دوچرخه ثابت، یا دوچرخه ایر بایک، همچنین وجود وسایلی مانند استپ، طناب، کش، مت و دمبل تا ورزشکاران بتوانند به حرکات خود تنوع ببخشند. کلاس‌های ایروبیک اکثراً می‌تواند بدون هرگونه وسیله و تنها با استفاده از وزن بدن خود فرد برگزار شود. اما برای پوشش تمام فعالیت‌های هوازی بهتر است مجموعه ای کامل از وسایل مطرح شده را تهیه کنید. به این ترتیب باشگاه ایروبیک مجهزتری خواهید داشت.

تجهیز باشگاه ایروبیک

تجهیز باشگاه ایروبیک

داشتن باشگاه ایروبیک خانگی

اگر به هر دلیلی قصد دارید در منزل باشگاه مخصوص خود را داشته باشید در ابتدا اطلاعاتی در مورد تجهیز باشگاه ایروبیک کسب کنید. پیش از همه بهتر است یک مت تهیه کنید تا برای ورزش خود محدوده مشخص تعیین کنید و همچنین از قرار دادن مداوم زانو یا کمر بر روی زمین دچار درد یا آسیب نشوید. در قدم بعدی بهتر است وزنه یا دمبلی با وزن مناسب انتخاب کنید (دمبل نباید برای‌ شما سبک باشد و در حدی هم نباشد که به زور آن را بلند کنید).

برای گرم کردن هم خوب است که طناب تهیه کنید و طناب زدن را تمرین کنید. شاید ندانید ولی طناب زدن برای دقایق طولانی کالری سوزی بسیار زیادی خواهد داشت و تنفس شما را بهتر خواهد کرد. همچنین هماهنگی عصب و عضله شما را بالا می برد. سعی کنید از شیوه‌های متفاوت طناب زدن استفاده کنید مثلا یک پا، قیچی و یا طی یک بار پرش دو بار طناب را عبور دهید. پس می‌بینید که چقدر طناب چالش بر انگیز و چربی سوز است. اگر اهل ورزش و فعالیت در فضای بیرون از ساختمان نیستید خوب است برای باشگاه ایروبیک خانگی‌تان یک دستگاه دوچرخه ثابت، یا ایرباک تهیه کنید. همچنین تردمیل‌های بدون موتور نیز کمک بسیاری می‌کند. البته به شرط استفاده صحیح و مداوم.

فروش ابزار مورد نیاز باشگاه ایروبیک در فروشگاه اینترنتی کراسفیت

فروشگاه اینترنتی کراسفیت مفتخر است که می‌تواند ابزار و وسایل شما ورزش کاران و همچنین باشگاه داران را تهیه کند. ما در کوتاه ترین زمان ممکن با کیفیت ترین وسایل و ابزار را  به درب منزل یا باشگاه شما می‌رسانیم. ما در فروشگاه خود علاوه بر پشتیبانی از باشگاه ایروبیک وسایل و دستگاه‌های رشته‌های پیلاتس، بدنسازی، کراسفیت و … گرد آورده ایم. هدف ما دسترسی آسان همه ورزشکاران و باشگاه داران به تمام وسایل دلخواه‌شان در تمام ایران است.

از دیگر محصولات کراسفیت24 میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

خرید دمبل و وزنه _ خرید دستگاه های بدنسازی _ خرید کفپوش _  تجهیزات پیلاتس _  خرید بند معلق _ خرید توپ بوسوبال _ خرید توپ جیم بال _ خرید توپ مدیسن بال _ خرید توپ وال بال _خرید تردمیل مکانیکی _ خرید مت _خرید تاتامی _ خرید گر انول _ خرید تخته صعود _ خرید کش ورزشی _ تجهیزات بدنسازی _ تجهیزات تی آر ایکس _ تجهیزات کراس فیت _