خرید کش ورزشی

خرید کش ورزشی بخاطر خاصیت مقاومت و کشسانی که دارد ابزار خوبی برای تمرینات ورزشی است. چرا که فشار ناسبی به عضلات مورد نظر وارد می آورد. در این جا می خواهیم انواع کش های ورزشی را به شما معرفی کنیم و برای شما از مزایا و معایب خرید کش  ورزشی برای شما بگوییم.

مزایای کش های ورزشی

انواع کش های ورزشی تنوع بسیار بالایی در حرکات دارند و تقریبا شما تمام عضلات را می توانید با این کش ها تمرین بدهید. بازوها، شکم، ران، ساق پا، قفسه سینه و … این کش ها بخاطر اینکه با درجه سختی های متفاوت تولید می شوند برای افراد مبتدی یا کم توان و هم چنین افراد حرفه ای مناسبند. تقریبا هیچ رشته ای نیست که نتواند قسمتی از نیازهای خود را با این کش ها برطرف کند. رشته های توپی، ژیمناستیک، ایروبیک، بدنسازی، قدرتی، استقامتی و فیتنس، پیلاتس، تی آر ایکس، کراسفیت و … همه و همه می توانند از فواید این کش بهره مند شوند و با آن عضلات خود را پرورش دهند.

معایب کش های ورزشی

این کش ها مانند پیلاتس درجه مقاومت بسیار بالایی دارند. اما بعد از مدتی امکان تکه شدن آن وجود دارد. و باید هنگام نگهداری از آن ها حواس تان باشد با اشیاء تیز و برنده برخورد نداشته باشند.

انواع کش های ورزشی

کش های باند لوپ یا مینی لوپ: این کش ها دایره ای هستند و به همین خاطر به آن لوپ گفته می شود. این کش ها برای افزایش قدرت هسته مرکزی بدن، توان، هماهنگی و توان بخشی به افراد مصدوم یا آسیب دیده کاربرد دارد.

کش والیتو

این کش ها نیز حلقه ای هستند. اما بخاطر بافت پارچه ای که دارند دیگر احتمال پاره شدن آن ها تقریبا به صفر می رسد و روی بدن نمی لغزند. مقاومت این کش ها بسیار بالاست.

کش پیلاتس

این کش به خاطر اینکه بیشتر در رشته پیلاتس استفاده می شود به این نام مشهور است. کش پیلاتس تقریبا 3 متر است و مقاومت نسبتا بالایی دارد. هر چقدر کش رنگ تیره تری داشته باشد یعنی مقاوم تر است.

کش پاورباند

این کش ها از لاستیک لاتکس هستند در نتیجه مقاومت و کشش بسیار بالایی دارند. این کش ها با انواع ضخامت های متفاوت تولید می شوند و با رنگ درجه ضخامت ان ها از هم قابل تشخیص است.