بدنسازی

بهترین زمان برای بدنسازی چه ساعتی در روز است؟

بهترین زمان برای بدنسازی

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد می‌پرسند این است که بهترین زمان برای بدنسازی چه ساعتی در روز است؟ زیرا نمی‌توان زمان مناسبی را برای برنامه بدنسازی تعیین کرد. زمان مناسب برای بدنسازی به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی از افراد معتقدند که بهترین زمان برای بدنسازی صبح زود است ولی برخی از افراد ترجیح می‌دهند که عصرها و شب‌ها را به ورزش و بدنسازی اختصاص دهند. ولی به‌طورکلی می‌توان گفت که شما در هرزمانی که بتوانید به ورزش بپردازید، بهترین زمان برای بدنسازی می‌باشد. درنتیجه در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانید از مزایای بدنسازی بهره‌مند شوید با کراسفیت24 همراه باشید.

بهترین حالت بدن و بهترین زمان برای بدنسازی  

بدن انسان دارای این قابلیت است که به‌صورت اتوماتیک کارکرد مغز خود را تنظیم کند و انرژی لازم برای بدن را تأمین نماید. تایم خواب‌وبیداری هر فرد با دیگری تفاوت دارد و هرزمانی که شما در بهترین وضعیت بدنی خود هستید، همان زمان بهترین موقع برای بدنسازی محسوب می‌شود.

برخی از افراد عادت دارند که شب‌ها زود خوابیده و صبح‌ها پیش از طلوع خورشید از خواب بیدار می‌شوند. این دسته افراد معمولاً صبح‌ها را بهترین زمان برای ورزش و بدنسازی می‌دانند. برخی دیگر از افراد نیز عادت دارند که شب‌ها را تا ساعاتی طولانی بیدار باشند و صبح‌ها وقت زیادی را به خواب اختصاص دهند. این دسته از افراد عصرها و یا شب‌ها را بهترین زمان برای تناسب‌اندام می‌دانند.

درنتیجه هرزمانی که شما بهترین حالت بدنی را دارید باید همان زمان به بدنسازی بپردازید تا انرژی و قدرت کافی برای ورزش و انجام تمرینات بدنسازی داشته باشید.

بیشتر بخوانید:   تمرینات استقامتی با وزنه

بهترین زمان برای بدنسازی

سنجیدن عملکرد بدن

برخی از افراد در ساعات مختلفی از روز سرشار از انرژی هستند در این زمان درصورتی‌که وقت خود را به تمرین بدنسازی اختصاص دهند تأثیرات بیشتری خواهند دید. دمای بدن تأثیر بسیاری بر روی عملکرد بدن دارد به همین دلیل افراد ترجیح می‌دهند ظهرها و یا زمان‌هایی که هوا گرم‌تر است را به بدنسازی اختصاص دهند و تابستان‌ها نیز تمایل دارند در صبح‌ها و شب‌ها به بدنسازی بپردازند. درنتیجه فصل بر روی عملکرد بدن تأثیر داشته و این عملکرد بر روی زمان مناسب برای بدنسازی تأثیرگذار است.

تمرین بدنسازی در شب

معمولاً توصیه می‌شود که شب‌ها ورزش نکنید زیرا بدنسازی در شب بر روی خواب هر فرد تأثیرگذار است درنتیجه درصورتی‌که ازجمله افرادی هستید که علاقه‌مند به ورزش در شب بوده و یا در روز زمان کافی برای بدنسازی ندارید، باید حواستان باشد که با ورزش شبانگاهی دچار بی‌خوابی نشوید.

تمرین بدنسازی در صبحگاه

یکی از بهترین زمان برای بدنسازی صبح‌ها می‌باشد. اختصاص صبح‌ها ساعتی بین 6 تا 8 سرعت تناسب‌اندام و بدنسازی را افزایش خواهد داد. درنتیجه بهتر است که صبح‌ها پس از بیدار شدن بخش کوچکی از تایم خود را به بدنسازی بپردازید. در این ساعات بدن در وضعیتی بسیار ایده آل و آماده قرارگرفته و انجام حرکات برای بدن راحت‌تر است. همچنین شما با استفاده از ورزش صبح گاهی به‌راحتی می‌توانید انرژی لازم برای کل روز خود را تأمین کنید. نکته اصلی انجام درست حرکات ورزشی، رعایت تغذیه و رژیم غذایی و لذت بردن از ورزش کردن است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *