مقالات

بررسی نقش تردمیل در چربی سوزی

نقش تردمیل در چربی سوزی

راه رفتن و دویدن از مؤثرترین راه‌ها برای چربی سوزی و کم کردن وزن است . اما حال می‌خواهیم بدانیم که نقش تردمیل در چربی سوزی چیست ؟ آیا اصلاً با دستگاه ورزشی دوِ ثابت آشنایی دارید؟ همراه کراسفیت24 باشید .

تردمیل چیست؟

تردمیل وسیله‌ای است که به کمک آن می‌توان راه رفتن و دویدن به‌صورت ثابت را انجام داد ، از این دستگاه در باشگاه‌های ورزشی استفاده می‌شود ، همچنین در خانه نیز می‌توان از این وسیله استفاده نمود.

در رابطه با نقش تردمیل در چربی سوزی باید بگوییم که دویدن بر روی تردمیل یکی از بهترین راه‌های کم کردن وزن است که در صورتی که دستگاه تردمیل را در خانه خود داشته باشید ، به‌راحتی می‌توانید به ورزش کردن توسط این دستگاه بپردازید و برای کاهش وزن و چربی سوزی اقدام کنید .

در صورتی که در خانه خود دستگاه تردمیل را داشته باشید ، دیگری نیازی به بیرون رفتن از خانه و یا مراجعه به باشگاه‌های ورزشی ندارید و می‌توانید در منزل خود به‌راحتی به ورزش کردن بپردازید . دستگاه تردمیل دارای برنامه‌های هوازی است که باعث ایجاد جنبش و حرکت در انسان می‌شود .

نقش تردمیل در چربی سوزی

نقش تردمیل در چربی سوزی

در رابطه با نقش تردمیل در چربی سوزی باید گفت که تردمیل قسمت‌های مختلف بدن انسان از قبیل : ران ، باسن و شکم را مورد هدف قرار می‌دهد و باعث چربی سوزی این بخش‌ها می‌گردد .

دستگاه تردمیل دارای برنامه‌هایی است که با استفاده از آن‌ها می‌توان میزان کالری سوزی را افزایش داد . به‌عنوان مثال : اگر در حین استفاده از دستگاه تردمیل از گزینه شیب استفاده شود ، فشار بیشتری به عضلات بدن وارد می‌شود و در نتیجه کالری سوزی افزایش پیدا می‌کند .

بیشتر بخوانید:   تأثیر تی آر ایکس بر کمر و ستون فقرات

همچنین با استفاده از تردمیل می‌توان سرعت‌های متفاوتی را برای دویدن و یا راه رفتن انتخاب کرد که مسلماً هر چه سرعت بالاتر باشد ، کالری بیشتری سوخته می‌شود . اما در رابطه با این موضوع باید دقت کرد که سرعت استفاده از دستگاه تردمیل را به‌قدری زیاد نکنیم که به قلب آسیب وارد شود .

برای لاغری با تردمیل چه قدر زمان لازم می‌باشد؟

به‌صورت کلی میزان کالری که به‌وسیله تردمیل سوخته می‌شود به عوامل مختلفی از قبیل : ژنتیک ، سن ، سایز بدن ، جنسیت و فاکتورهای دیگر بستگی دارد .

نقش تردمیل در چربی سوزی به گونه‌ای است که اگر از این وسیله با سرعت 4 مایل بر ساعت استفاده شود ، افرادی که دارای 68 کیلوگرم وزن می‌باشند ، می‌توانند در مدت‌زمان 35 دقیقه 200 کالری بسوزانند و افرادی که دارای وزن 84 کیلوگرم  می‌باشند نیز در مدت 30 دقیقه می‌توانند همین میزان کالری را می‌سوزانند .

حال درصورتی‌که در حین کار کردن با دستگاه تردمیل شدت و مدت فعالیت را افزایش دهید ، مسلماً میزان کالری بیشتری نیز سوزانده می‌شود .

به‌طور مثال : باید گفت که اگر شخصی که دارای 68 کیلوگرم وزن است به‌جای راه رفتن بر روی تردمیل ، شروع به دویدن بر روی تردمیل بکند ، می‌تواند 200 کالری را به‌جای 35 دقیقه در 20 دقیقه بسوزاند .

همچنین اگر برای ورزش کردن با دستگاه تردمیل به‌صورت ترکیبی عمل کنید می‌توانید نقش تردمیل در چربی سوزی را دریابید ،  منظور از ورزش کردن ترکیبی این است که شدت دویدن و راه رفتن خود را به‌صورت متناوب تغییر دهید  و یا به عبارت دیگر چند دقیقه بدوید و چند دقیقه راه بروید و مدام این عمل را تکرار کنید ، در این صورت می‌توانید در مدت‌زمان کوتاه‌تری میزان کالری بیشتری را بسوزانید .

بیشتر بخوانید:   انواع کفپوش باشگاهی

اما حال سؤال این است که ورزش‌های هوازی چه نوع ورزش‌هایی هستند؟

ورزش‌های هوازی که ورزش کردن با تردمیل نیز از این نوع ورزش‌ها می‌باشد به ایروبیک نیز معروف هستند . در این ورزش‌ها خون با میزان اکسیژن بالایی به کمک قلب پمپاژ می‌شود تا بدین شکل اکسیژن به‌تمامی عضلات بدن برسد . ورزش‌های هوازی باعث افزایش ضربان قلب و تنفس می‌شوند و فعالیت ریه‌ها را نیز افزایش می‌دهند .

نقش تردمیل در چربی سوزی و یا به عبارت دیگر نقش ورزش‌های هوازی در چربی سوزی بسیار زیاد است و این ورزش‌ها ازجمله ورزش‌های مهم و اساسی برای کاهش وزن هستند .

بر اثر ورزش‌های هوازی می‌توان لایه‌های چربی زیرپوستی را از بین برد و عمل کالری سوزی را انجام داد . اما برای اینکه بتوان به کمک تردمیل کالری سوزی انجام داد باید در کنار این ورزش از رژیم غذایی نیز استفاده کرد .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.