کراس فیت

باشگاه کراس فیت

ورزش قدرتی کراس فیت

در این مقاله می خواهیم راجع به راه اندازی و تجهیز باشگاه کراس فیت با شما صحبت کنیم. اما اصلا اسم کراس فیت را تا به حال شنیده اید؟

کراس فیت در دنیا ورزشی بدیع است. چرا که تنها دو دهه از تولد آن می‌گذرد. پس اگر کم نام آن را شنیده‌ اید تعجب نکنید. به جز این دلیل، اینکه کراس فیت برای افراد مبتدی نفس گیر و شاید طاقت فرسا خواهد بود می تواند از دلایلی باشد که تا امروز تب آن همه گیر نشده است.

البته خیال نکنید اگر مبتدی هستید نمی‌توانید به سراغ این رشته بروید. تنها تا زمانی که روی غلطک بیفتید به تلاش مضاعف احتیاج دارید.

برای مثال شما به جایی می‌رسید که باید در روز به صورت مجموع بیش از 5/3 کیلومتر را بدوید. این استقامت عضلانی اگر اصلا اهل ورزش نیستید بعد از یک الی دو ماه به دست می‌آید. خب اما واقعا کراس فیت چیست؟

معرفی کراس فیت

کراس فیت ورزشی ارتشی مانند است که گرگ گلاسمن و لورن جنای آن را ابداع کردند. کراس فیت کالری سوزی بالایی دارد. تقریبا 500 تا 1000 کالری در هر 20 دقیقه.

این ورزش چند مفصلی است و بر همه عضلات تمرکز می‌کند. همچنین تنوع این تمرینات بالاست. شما در این ورزش همزمان ترکیبی از وزنه برداری، پلیومتریک و حرکات انفجاری، ژیمناستیک و … را انجام می‌دهید.

به این صورت که در مدت زمان کوتاهی آمادگی جسمانی شما تغییر شگفت انگیزی خواهد کرد.

قدرت (قدرت شما برای انجام یک حرکت فقط و فقط برای یک بار)، استقامت (قدرت شما برای انجام یک حرکت با تکرار بالا) و هماهنگی عصب و عضله شما با کراس فیت به مراتب پیشرفت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:   سیستم تمرینی کراسفیت

این ورزش برای هر دو جنسیت و سنین بعد از نوجوان مناسب است. هرچند حرکات سنگین بخاطر وجود صفحات رشد در کودکان توصیه نمی‌شود اما حرکات کنترل شده و سبک شده ممانعتی برای کودکان ندارد.

تمرینات کراس فیت در هر روز با دیگر روزها متفاوت است. شما هر روز رکورد خود را ثبت می‌کنید و خود را با جدول داده ها مقایسه می‌کنید.

چرا باشگاه کراس فیت

اگر به دنبال رشته و هدف خاصی برای باشگاه خود هستید یا برای انتخاب کراس فیت دو دل هستید خوب است بدانید این رشته آینده بسیار درخشانی دارد.

چرا که کسانی که کراس فیت کار می‌کنند به مراتب بیشتر از کسانی که بدنسازی کار می‌کنند به بدن خوش فرمی دست می‌یابند، سریعتر اما با تنوع بیشتر. کراس فیت کاران عموما روحیه بهتری دارند.

چرا که رشته ایست که می‌توان گروهی آن را انجام داد و هیجان انگیزتر است چرا که بخاطر ثبت رکورد دائم در حال رقابت با خود هستید.

باشگاه کراس فیت

کراس فیت شاید از دیگر ورزش‌ها کمتر شهرت داشته باشد اما نسبت به عمر آن خوب جا افتاده است. یک باشگاه کراس فیت در یک منطقه بسیار زود خواهد درخشید و توجه عموم را به خود جلب خواهد کرد.

علاوه بر آن بخاطر اینکه کراس فیت ترکیبی از رشته‌های دیگر است و بر تمام عضلات تمرکز دارد بسیاری از افرد مشتاق به امتحان کردن آن خواهند بود.

کراس فیت هر روز چالش تازه‌ای پیش روی افراد می‌گذارد. لذا ورزشکاران چلنج طلب را به آسانی جذب باشگاه خود خواهید کرد.

تجهیز باشگاه ورزشی کراس فیت

خب اما برای راه اندازی یک باشگاه کراس فیت چه ابزار و یا دستگاه‌های خاصی نیاز است؟ چه سازه‌هایی بیش از دیگران اهمیت دارد؟ در کراس فیت ابزار متنوعی استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید:   مدیسن بال در کراسفیت

برای مثال تخته صعود پگ بورد که کشنده چربی‌های سرشانه و قفسه سینه است از علاقه مندی‌های ورزشکاران این رشته است. همچنین تایر فیلیپ که ورزشکاران باید تایر را در یک مسافت خاص جا به جا کنند.

چکش کراس فیت نیز ورزش تنوع طلب جالبی است. که البته یک تایر یا یک سطح که به آن ضربه بزنند مورد نیاز است. دار حلقه نیز با اینکه بیشتر مورد استفاده ژیمناستیک کاران است برای کراسفیت نیز استفاده می‌شود.

دیگر وجود یک بتل روپ و چرخ شکم می تواند کلکسیون باشگاه کراس فیت تان را تکمیل کند.

فروشگاه کراس فیت

فروشگاه اینترنتی کراس فیت که پشتیبان خاص رشته و ورزشکاران عزیز و باشگاه های مجهز برای ورزش کراس فیت است آماده خدمت رسانی و فراهم کردن انواع وسیله، ابزار و سازه‌ها برای شما ورزشکاران و باشگاه داران است.

شما باشگاه خود را انتخاب کنید و تهیه وسایل آن را به ما بسپارید. تمامی وسایل و دستگاه‌هایی که ما پیشنهاد می‌کنیم با کیفیت و استاندارد هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *