باشگاه پیلاتس از جمله باشگاه های مهم و پرطرفدار مردم است. درباره باشگاه های پیلاتس چه می دانید؟ برای بیشتر دانستن درباره پیلاتس و راه اندازی باشگاه آن با ما همراه باشید.

تجهیزات پیلاتس در خانه

پیلاتس، ورزشی نو و تازه است که توسط ژوزف پیلاتس آلمانی ابداع شد. اکنون این ورزش در ایران بسیار پرطرفدار شده است به حدی که تجهیزات پیلاتس در باشگاه های ایران روز به روز در حال افزایش است. پیلاتس ورزشی است که در آن به ارتباط بین ذهن و جسم تأکید می‌شود. و می­کوشد تا قدرت مرکزی بدن شما را افزایش دهد.

پیلاتس از ورزش­هایی است که جهش، پرش و طی کردن مسافت در آن وجود ندارد و اغلب به صورت نشسته یا خوابیده انجام می­شود. در نتیجه برای افرادی که اضافه وزن زیادی دارند به طوری که تحرک برای آن­ها طاقت فرساست و همچنین افرادی که مصدومیت دارند، مناسب است.

تجهیزات پیلاتس حرکات بسیار ملاحظه شده‌ای در دامنه حرکتی مفاصل به شما پیشنهاد می‌کند که باعث قوی‌تر شدن عضلات و افزایش توان شما می‌شود. اگر رفتن به باشگاه پیلاتس را به صورت مکرر مثلا 3 ماه ادامه دهید شاهد چربی سوزی نیز خواهید بود. از سویی دیگر برای افراد لاغری که می‌خواهند عضله سازی داشته باشند تجهیزات پیلاتس این امکان را به آنها می‌دهد.

پیلاتس چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر فرصت رفتن به باشگاه را ندارید. یا در باشگاه‌های اطراف منزل و محل کارتان باشگاه پیلاتس نمی‌یابید می‌توانید در خانه خود یک کلاس پیلاتس تک نفره برگزار کنید. خوشبختانه به کمک اینترنت و فناوری با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توانید مربیان پیلاتس زیادی پیدا کنید که برنامه نویسی را به صورت دورادور انجام می‌دهند و همچنین حرکات متنوعی به صورت ویدیو در اینترنت موجود هست. حرکات پیلاتس اصلا پیچیده نیستند و شما با ابزار ساده‌ای می توانید آن را انجام دهید.

نکته مهم در انجام ورزش پیلاتس این است که سعی کنید از خود فیلم تهیه کنید یا روبروی آینه آن را انجام دهید تا حرکات خود را بازبینی کنید و مطمئن باشید که دقیقا حرکت گفته شده را انجام می‌دهید. به این ترتیب بعد از مدتی شاهد انعطاف پذیری بیشتر، تحمل و قدرت افزایش یافته خود خواهید شد. حواستان باشد بیشترین چیزی که در توان دارید انجام دهید و خود را با دیگران مقایسه نکنید. بدین ترتیب بعد از مدتی شاهد پیشرفت خود خواهید بود.

ابزار لازم برای ساخت باشگاه پیلاتس در خانه

اگر تصمیم گرفته‌اید ورزش پیلاتس را به صورت دائم انجام بدهید خوب است برای فرار از تکرار و تنوع تمرین‌ها و همچنین ایجاد یک رقابت با خود پیشین‌تان از تعدادی ابزار کمک بگیرید. مثلا به جای اینکه فقط به وزن بدن خود تکیه کنید (مانند حرکت شنا) پیشنهاد می‌شود حال از دمبل‌ها یا صفحات هالتر نیز کمک بگیرید. در کل ابزار ورزش پیلاتس بسیار معدود و جزئی هستند؛ که عبارتند از: یک چوب بلند، کش، دمبل، یک توپ معمولی یا کوچک و … .

به همین راحتی می‌توانید یک باشگاه پیلاتس در خانه خود راه اندازی کنید. البته حرکات پیلاتس بدون ابزار بسیار فراوانند. اما حواس‌تان باشد هر یک ماه باید حرکات خود را سخت تر کنید یا تنوع ببخشید. وگرنه اثر بخشی خود را از دست خواهند داد. طبق اصل افزایش بار انسان به سختی‌ها عادت می کند پس برای رسیدن به همان نتایج پیشین باید زحمت بیشتری بکشید. تلخ است اما حقیقت دارد.

پیلاتس

دستگاه های پیلاتس

دستگاه‌های پیلاتس چندان لیست بلند بالایی ندارند. باشگاه‌هایی که تجهیزات پیلاتس را پوشش می‌دهند معمولا کلاس‌های پیلاتس در آنها گران تر است و برای افراد سطح متوسط رو به بالا پیشنهاد می‌شود. این دستگاه‌ها شامل:

صندلی تعادلی پیلاتس: با این صندلی بیش از 170 نوع حرکت را می‌توانید انجام دهید. این صندلی برای افزایش قدرت ماهیچه‌های بازو، زانو و پاها بسیار مناسب است. همچنین برای توان بخشی به افراد مصدوم توصیه می‌گردد. چرا که حرکات خوابیده، نشسته و ایستاده را پوشش می­دهد.

ریفورمر: این دستگاه بیش از 100 حرکت را پوشش می دهد و برای هماهنگی اجزای بدن، توان بخشی، قدرت، تعادل و تنفس بهتر به کار می‌رود. این دستگاه عمومی ترین و پرطرفدارترین دستگاه در پیلاتس است.

لدربرل پیلاتس: این دستگاه برای افزایش قدرت ماهیچه‌های شکم، کمر و ستون فقرات به کار می‌رود.

کادیلاک: این دستگاه برای افزایش تنفس، هماهنگی اجزای بدن، جهت دهی به عضلات و … استفاده می‌شود.

فروشگاه کراسفیت پشتیبان باشگاه پیلاتس

ما در فروشگاه کراسفیت سعی کرده ایم ابزار لازم و مناسب در رشته پیلاتس را برای شما فراهم کنیم. شما می‌توانید به راحتی کالای خود را در تعداد دلخواه سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید. تمامی ابزار و دستگاه‌ها در فروشگاه ما با کیفیت عالی و استانداردهای لازم هستند.

از دیگر محصولات کراسفیت24 میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

خرید دمبل و وزنه _ خرید دستگاه های بدنسازی _ خرید کفپوش _  کراس فیت _ تجهیزات ایروبیک _ خرید صفحه هالترخرید بند معلقخرید توپ بوسوبال _ خرید توپ جیم بال _ خرید توپ مدیسن بال _ خرید توپ وال بال _خرید تردمیل مکانیکی _ خرید مت _خرید تاتامی _ خرید گر انول _ خرید تخته صعود _ خرید کش ورزشی _ تجهیزات بدنسازی _ تجهیزات تی آر ایکس _ تجهیزات کراس فیت _ تجهیزات باشگاه ورزشی