تجهیزات بدنسازی

پرورش اندام و یا همان بدنسازی یکی از رشته‌هایی است که امروزه محبوبیت زیادی را در بین ورزشکاران پیدا کرده است. بسیاری از زنان و مردان تلاش می‌کنند تا با خرید تجهیزات بدنسازی و انجام تمرینات بدنسازی بدنی زیبا و خوش فرم داشته باشند. ولی عدم انجام صحیح این حرکات می‌تواند به بدن شما آسیب وارد کند به‌همین دلیل بهتر است که حرکات ورزشی را زیر نظر مربیان حرفه‌ای و یا به کمک تجهیزات ورزشی مخصوص انجام دهید.

انجام تمرینات بدنسازی و حرکات ورزشی نه تنها باعث حجیم شدن عضلات و خوش اندام شدن می‌شود، بلکه باعث افزایش استقامت بدن نیز خواهد شد. امروزه دستگاه‌های بدنسازی بسیاری وارد بازار شده که با استفاده از آن می‌توان به‌راحتی حرکات مخصوص به پرورش قسمتی از اندام بدن پرداخت.

مهم ترین مزایای ورزش و پرورش اندام

باعث افزایش قدرت عضلات می‌شود.

باعث طولانی شدن دوام ماهیچه‌ها می‌گردد.

قدرت ماهیچه‌ها و استخوان‌ها را افزایش می‌دهد.

تناسب اندام را به دنبال دارد.

به‌سلامتی و زیبایی اندام کمک می‌کند.

باعث توسعه اجرای حرکات ورزشی می‌گردد.

قدرت و سرعت بدن را افزایش می‌دهد.

انعطاف پذیری بدن را بالا می‌برد.

باعث کاهش فشارهای ناشی از کار خواهد شد.

با بالا بردن سوخت و ساز بدن به سلامتی قلب کمک می‌کند.

فشار‌خون را تنظیم می‌نماید.

باعث افزایش کیفیت زندگی و طولانی شدن عمر می‌شود.

سلول‌های خون و هموگلوبین را افزایش می‌دهد.

کلسترول خون را ثابت نگه می‌دارد.

نحوه شروع بدنسازی

برای این که پرورش اندام و ورزش را شروع کنید باید ابتدا از حرکات آرام و راحت استفاده کنید زیرا در صورتی که آمادگی انجام حرکات سنگین را نداشته باشید ممکن است به عضلات خود آسیب وارد نمایید. بنابراین در صورتی که به تازگی قصد دارید ورزش و پرورش اندام را شروع کنید ابتدا حرکات سبک انجام داده و به مرور آن را افزایش دهید.

نکات مهم در بدنسازی

برنامه ریزی داشته باشید

برای انجام حرکات ورزشی نیاز به برنامه ریزی صحیح می‌باشد. حرکات و زمان انجام آن را مشخص کرده و به‌صورت روزانه آن را تمرین کنید. توجه داشته باشید که این برنامه ریزی باید متناسب با میزان استحکام بدن شما انجام شود تا آسیبی به بدن شما وارد نشود.

تمرینات ترکیبی

تمرینات را به صورتی انجام دهید که تمامی عضلات بدن شما درگیر باشد تا اندامی خوش فرم و زیبا داشته باشید. زیرا در صورتی که تنها یک تمرین را به صورت مداوم با تجهیزات بدنسازی  تکرار کنید تنها بخشی از عضلات شما حجیم شده و این باعث کاهش زیبایی بدن شما می‌شود.

انجام صحیح حرکات ورزشی

شاید شما هم ورزشکارانی را سراغ داشته باشید که پس از چند سال ورزش دچار عارضه‌هایی همچون کمر درد و پا درد شده باشند این مشکل به دلیل عدم انجام صحیح حرکات ورزشی رخ می‌دهد. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است که تجهیزات بدنسازی مناسب را خریداری کرده و با استفاده از آن ها حرکات ورزشی را انجام دهید.

برنامه غذایی مناسب

داشتن برنامه‌ریزی غذایی به هیچ عنوان به معنای کم خوری نمی‌باشد بلکه منظور از این برنامه‌غذایی حذف غذاهای مضر و زمان خوردن غذا می‌باشد. غذاهای ناسالم و پرچرب را از برنامه غذایی خود حذف کرده و غذا را در زمان های مناسب میل نمایید. همچنین از خوردن مکمل های غیر اصولی خودداری نمایید.

تمرینات بدنسازی در خانه

برای پرورش اندام خود نیازی به هزینه بالا و ثبت نام در باشگاه ها نبوده و شما می توانید در منزل و با استفاده از دستگاه های استاندارد تجهیزات بدنسازی عضلات خود را تقویت کنید.

دمبل زدن یکی از تمرینات مجرب برای پرورش اندام است که قدمت بسیار طولانی دارد.

انجام حرکات دراز و نشست نیز از دیگر روش‌هایی است که شما به راحتی در خانه می‌توانید انجام دهید.

پیاده روی برای شروع حرکات ورزشی و پرورش اندام بسیار مهم بوده و در صورتی که مکان مناسبی برای پیاده روی نداشته باشید می‌توانید از دستگاه‌هایی نظیر تردمیل استفاده کنید.

پیش از انجام حرکات ورزشی سنگین حتما باید نرمش داشته باشید تا بدن خود را آماده کنید.

حرکات کششی انجام دهید.

تمرینات ورزشی‌ای نظیر پرس سینه، کرانچ و … را نیز فراموش نکنید.

از دیگر محصولات کراسفیت24 میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

خرید دمبل و وزنه _ خرید دستگاه های بدنسازی _ خرید کفپوش _  کراس فیت _ تجهیزات ایروبیک _ خرید صفحه هالترخرید بند معلقخرید توپ بوسوبال _ خرید توپ جیم بال _ خرید توپ مدیسن بال _ خرید توپ وال بال _خرید تردمیل مکانیکی _ خرید مت _خرید تاتامی _ خرید گر انول _ خرید تخته صعود _ خرید کش ورزشی _ تجهیزات پیلاتس _ تجهیزات تی آر ایکس _ تجهیزات کراس فیت _