بدنسازی

تجهیز باشگاه ورزشی

تجهیز باشگاه ورزشی

یک باشگاه ورزشی خوب از جهات و عوامل مختلفی امتیاز دهی می­شود. مانند مربی آن، تمیزی و نظافت، مکان و موقعیت، اما یکی از ملاک‌های بسیار تأثیرگذار تعداد و تنوع دستگاه‌های موجود در آن است که تجهیز کردن باشگاه ورزشی را به مقوله ای مهم و قابل تفکر تبدیل می‌کند. اما مطمئنا جیب شما نیز نهایت و محدودیتی دارد.

پس احتمالا برای‌تان مهم است که کدام دستگاه‌ها از دیگر مهم‌ترند؟ چه دستگاه‌هایی را اگر بگیرید می‌توانید تمام عضلات بدن را پوشش دهید؟ کدام دستگاه‌ها تنوع استفاده‌شان بیشتر است؟ کدام دستگاه‌ها حیاتی‌اند؟

تجهیز باشگاه ورزشی

از اولین قدم‌های تجهیز باشگاه،انتخاب دستگاه‌های صحیح و مناسب ورزشی است.در صورت تمایل به داشتن بدنی سیکس پک و عضلانی  استفاده از دستگاه‌های مناسب رشته‌های حجمی را در نظر داشته باشید.

همچنین درنظر داشته باشید انواع دستگاه‌هایی که برای فعالیت‌های قدرتی و استقامتی استفاده می‌شوند تاثیر بسیار زیادی بر روی ماهیچه‌های همسترینگ خواهند داشت.

در ادامه به توضیح بعضی از انواع تجهیزات باشگاه ورزشی و تاثیرات آن‌ها خواهیم پرداخت

میز پرس

این دستگاه بر روی سرشانه و قفسه سینه تأثیر بسیاری دارد و حرکات مختلفی را به وسیله آن می‌توان انجام داد. این دستگاه نیاز به صفحه هالتر دارد.

میز پرس از تجهیزات باشگاه ورزشی

میز پرس از تجهیزات باشگاه ورزشی

پرس پا

دستگاهی که برای چربی سوزی و همچنین قدرتی بسیار مناسب است. کسانی که می‌خواهند فیتنس و تناسب اندام کار کنند حتما از طرفداران این دستگاه خواهند شد. البته فراموش نکنید مطمئنا کسانی که در گذشته دچار حادثه‌های بدی شده‌اند و آسیب دیده هستند نباید بدون نظارت با چنین دستگاه‌هایی کار کنند. ترجیحا این افراد باید به ورزش‌های کم فعالیت تری مانند پیلاتس روی آورند.

بیشتر بخوانید:   نکات بسیار مهم قبل از تمرین با توپ های ورزشی

پاور رک

مطمئنا در همه باشگاه‌ها میله هالترها هستند. پس حتما برای تنوع بخشیدن به استفاده آن­ها پاور رک را تهیه کنید تا بتوانید هم مبتدی‌ها را پوشش دهید هم حرکات جذاب تری برای حرفه‌ای‌ها فراهم کنید. به هر حال این ابزار وسیله ایست که همه سنین، همه قدها، و همه هیکل‌ها و ورزش‌ها و رشته‌ها به آن احتیاج پیدا خواهند کرد.

تردمیل

تردمیل از جمله دستگاه هاییست که برای افراد جذاب و سرگرم کننده است. این ابزار برای افزایش استقامت عضلانی و تنفسی بسیار مناسب است و همچنین کسانی که می‌خواهند چربی سوزی زیادی داشته باشند بعضی‌ها هم برای گرم کردن از آن چند دقیقه‌ای استفاده می‌کنند. طرفداران به خصوص آن خانم‌ها هستند که در محیط باشگاه به راحتی می‌توانند بدوند در حالی که بیرون شاید راحت نباشند.

تردمیل از تجهیزات باشگاه ورزشی

تردمیل از تجهیزات باشگاه ورزشی

دوچرخه

دوچرخه هم از جمله تجهیزات ضروری باشگاه ورزشی است. دستگاهی که علاوه بر چربی سوزی در ران و ساق پا موجب می‌شود حجم ریه های‌تان افزایش پیدا کند.

نیمکت‌های تنظیم شونده

این نیمکت‌ها که می‌توان آن‌ها را شیب‌دار، صاف و شیب معکوس تنظیم کرد به همین سادگی می‌توانند در انجام بسیاری از حرکات مانند کرانچ و کرانچ معکوس، کوهنوری، شنا و … را انجام داد.

دستگاه فلای

برای داشتن شانه های پهن و قوی یا به اصطلاح 4 شانه شدن از این دستگاه استفاده می‌شود. از دیگر تاثیرات آنمس‌توان به چربی سوزی بالا، حجم سازی در قسمت قفسه سینه اشاره کرد.

دستگاه لت

دستگاه لت که به آن دستگاه زیر بغل عمودی هم می‌گویند برای کسانی که در کمر خودشان چربی دارند و از جمع شدن چربی و خط افتادن آن ناراضی هستند می‌توانند با این دستگاه فرم بدن خود را تغییر دهند. به کسانی که در رشته صخره نوردی هستند این دستگاه توصیه می­شود.

بیشتر بخوانید:   بهترین زمان برای بدنسازی چه ساعتی در روز است؟

دستگاه قایقی

این دستگاه نیز برای کسانی که در کمر خود چربی جمع شده دارند بسیار کمک بزرگی خواهد بود. این دستگاه برای کسانی که در رشته قایقرانی فعالیت می‌کنند بسیار توصیه می­شود.

نیمکت فیله

همان‌طور که از نام این دستگاه پیداست هدف از این دستگاه قوی‌تر کردن فیله کمر است. بسیاری از کمردردهای دوران پیری بخاطر ضعیف بودن و فشار زیاد بر روی فیله کمر است. پس با قوی‌تر کردن فیله کمر می‌توان از این دردها دوری جست.

شما می‌توانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد تجهیز باشگاه و همچنین خرید از سایت کراستفیت مقاله تجهیز باشگاه ورزشی کراسفیت را نیز مطالعه نمایید.

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *