رژیم غذایی, کراس فیت

نکات مهم در برنامه غذایی ورزشکاران کراس فیت

رژیم غذایی کراس فیت

نکات مهم در برنامه غذایی ورزشکاران کراس فیت ؟ آیا می‌خواهید در این خصوص اطلاعاتی را به دست آورید؟ در این نوشتار قصد داریم تا نکات مهم مربوط به رژیم غذایی کراس فیت را برای شما شرح دهیم.

برنامه غذایی ورزشکاران کراس فیت

به صورت کلی در ورزش کراس فیت، توجه به رژیم غذایی موضوع مهمی است که ورزشکاران باید به آن توجه کنند. در رژیم مربوط به این ورزش باید سطح متوسطی از کربوهیدرات‌ها وجود داشته باشد و برای انجام آن باید بیشتر از مواد غذایی گیاهی، پروتئینی و چربی‌های سالم استفاده شود.

استفاده از مواد غذایی حاوی پروتئین

در گروه پروتئین‌ها باید از مواد غذایی نظیر سینه مرغ، گوشت بدون چربی و لبنیات کم‌چرب استفاده شود و رعایت این موضوع برای ورزشکاران در این رشته ورزشی بسیار مهم است.

استفاده از مواد غذایی شامل کربوهیدرات‌های سالم

در صورتی که قصد دارید نکات مهم در رژیم غذایی کراس فیت را بدانید و به رعایت کردن آن‌ها بپردازید، باید بر روی سبزیجات رنگی که فاقد نشاسته هستند و همچنین میوه‌هایی که دارای شاخص گلیسمی پایین هستند (یعنی قند کمتری دارند) تاکید داشته باشید.

قوانین موجود در رژیم غذایی کراس فیت

بر اساس این رژیم که به رژیم زون نیز معروف است، به ورزشکار پیشنهاد می‌شود که 40 درصد از کالری‌های مورد نیاز خود را از کربوهیدرات‌ها و 30 درصد آن را از پروتئین‌ها و 30 درصد را از چربی‌ها تامین کند.

اما لازم به ذکر است که رژیم زون می‌گوید که ورزشکاران حرفه‌ای به میزان چربی بیشتری نیاز دارند.

برنامه غذایی ورزشکاران کراس فیت

ایده‌های صبحانه عالی در برنامه غذایی ورزشکاران کراس فیت

اگرچه نوع تغذیه پیش و پس از تمرین و همچنین مصرف خوراکی ها در حین تمرین نیز اهمیت دارد اما وعده صبحانه بسیار مهم است. افرادی که به این ورزش می‌پردازند، بهتر است که در وعده صبحانه خود از مواد غذایی نظیر زیر استفاده کنند:

بیشتر بخوانید:   رژیم بگیرم یا ورزش کنم؟

تخم‌مرغ: در وعده صبحانه می‌توانید از املت و یا تخم‌مرغ پخته‌شده استفاده کنید.

استفاده از سبزیجات، گوشت و ماهی به وعده صبحانه نیز در رژیم غذایی کراس‌فیت24 بسیار مفید است.

استفاده از مواد غذایی حاوی پروتئین مانند آجیل، جوانه، توت، پودر پروتئین و …

همچنین لازم به ذکر است که یکی دیگر از مواد غذایی که بسیار در این ورزش و عضله سازی تأثیرگذار است، پودینگ تهیه شده از دانه‌های چیا می‌باشد که پروتئین بسیار زیاد موجود در این دانه‌ها باعث افزایش عضله سازی و بهبود عملکرد ورزشی می‌شود.

اهمیت مصرف پروتئین در وعده صبحانه

استفاده از مواد غذایی حاوی پروتئین در وعده صبحانه یکی از نکات مهم در برنامه غذایی کراس فیت است. علت اهمیت این موضوع، تاثیر آن بر روی حافظه، سیستم ایمنی بدن، افزایش میزان تمرکز، کم کردن اشتها در طول روز و تثبیت کردن سطح انرژی می‌باشد. همچنین اسیدآمینه‌هایی که در پروتئین وجود دارند، به ایجاد عضله و ریکاوری بعد از تمرین کمک می‌کنند.

در این خصوص باید گفته شود که انجام تمرینات ورزشی شما در هر ساعتی از شبانه‌روز که باشد، خواه صبح زود باشد و یا  بعد از ظهر و شب، در هر صورت شما به استفاده از مواد غذایی حاوی پروتئین در وعده صبحانه نیاز خواهید داشت.

سایر نکات مهم در برنامه غذایی ورزشکاران کراس فیت

مردم استفاده از سبزیجات رنگی را دست کم می‌گیرند، اما در این خصوص باید گفته شود که شدت این ورزش به حدی است که بدن نیاز بیشتری به استفاده از این مواد خواهد داشت.

بر اساس آخرین تحقیقات صورت گرفته در رابطه با این موضوع مشخص شد که مصرف میوه و سبزیجات خطر مرگ و میر را کاهش می‌دهد و هیچ مکمل دیگری وجود ندارد که این اثر را داشته باشد.

بیشتر بخوانید:   غذاهای حجم دهنده

در نتیجه رعایت این موضوع در رژیم غذایی کراس فیت بسیار مهم است و این عزیزان باید استفاده از سبزیجات را به بیشتر وعده‌های غذایی خود اضافه کنند تا بتوانند به هدف مورد نظر خود در این ورزش دست پیدا کنند.

ورزشکاران در کنار تمامی این توضیحات و پیشنهادات باید از تاثیرات دستگاه هایی همچون تردمیل مکانیکی، ایربایک و روئینگ نیز بهره ببرند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *