بدنسازی, کراس فیت

آموزش بارفیکس خوابیده با دار حلقه

بارفیکس خوابیده با دار حلقه

تقویت عضلات بدن با بارفیکس

ورزش بارفیکس یکی از بهترین چربی سوزی عضلات بالا تنه بدن مثل ماهیچه های سینه و بازوها وزیر بغل میباشد.و انجام حرکات متنوع و موثر با بارفیکس امکان پذیراست که یکی از این حرکات موثر بارفیکس خوابیده با دار حلقه میباشد. درانجام حرکات مختلف بارفیکس عضلات بالاتنه بخصوص کمر و عضلات پشت بیشتر تحت تاثیر قرار می‌گیرند و این اثرات مثبت تقویت کننده عضلات ،نتیجه مقاومت بدن در برابر گرانش زمین میباشد.

ورزش با بارفیکس خوابیده یکی از موثر ترین و بهترین تمرینات رشته بدن سازی میباشد که درصورت انجام صحیح ودرست این ورزش عضله سازی و افزایش حجم عضلات در بدن بیشتر تحریک می‌شود و زودتر می‌توان به سایز دلخواه عضلات خود رسید. انجام حرکات ورزشی با بارفیکس در هر جایی امکان پذیر است و هیچ محدودیتی در انجام حرکات بارفیکس وجود ندارد و تجهیزات مورد استفاده در ورزش با بارفیکس یکی از مقرون بصرفه ترین و بهترین و کم هزینه ترین ورزش هاست که میله ی بارفیکس امکان بیشترین استفاده از حرکات مختلف را در اختیار ورزشکاران قرار می‌دهد.

در این ورزش فقط به یک میله ی استیل افقی و محل نصب و تنظیم ارتفاع نیاز دارید و به طور کلی می‌توان با این وسیله بارفیکس های مختلف چه در حالت ایستاده چه خابیده استفاده کرد وتهیه ی این میله ی ورزشی برای تمامی ورزشکاران یا دیگران امکان پذیر است و به همین خاطر این ورزش در بین ورزشکاران و دیگران بسیار محبوب است

تفاوت میله ی بارفیکس خانه با باشگاه

میله ی بارفیکس که در منزل نصب می‌شود با میله ی بارفیکس باشگاه کمی تفاوت دارد و بارفیکس خانگی از روکش فولادی ساخته شده است.و تفاوت اصلی بارفیکس خانگی با باشگاهی فلز استفاده شده در این میله میباشد و بارفیکس های خانگی بیشتر در چهارچوب های مخصوص نصب می‌شوند و می‌توان آنهارا در چهارچوب در اتاق نصب کرد.

بیشتر بخوانید:   ابزار ورزش کراسفیت و راهنمای کامل انتخاب آن

بارفیکس خوابیده با دار حلقه

اما نصب بارفیکس باید طوری باشد که هنگام ورزش شل یا جدا نشود درغیر این صورت صدمات جدی به بدن وارد می‌شود و حرکات خوابیده با بارفیکس میله ی مخصوص به خود را دارد و با میله ی حرکات دیگر کمی متفاوت است و ارتفاع میله ی بارفیکس برای انجام حرکات خابیده باید کاملا تنظیم شده و استاندارد باشدو میله ی بارفیکس باید از مقاومت و استحکام کاملا بالایی داشته باشد تا بتواند تمام وزن بدنی را که قرار است با آن بلند شود را تحمل کند.

نحوه انجام حرکات بارفیکس خوابیده با دار حلقه

  1. دار حلقه را با دست نگه دارید.
  2. پای خود را جلوتراز آن روی زمین جفت قرار دهید.
  3. وزن بدن خودرا به عقب بیندازید.
  4. ارنج خود را تازمانی که دار حلقه به سینه برسد خم کنید.
  5. دست خود را صاف کنید و حرکات را کاملا درست تکرار کنید.
  6. از گود کردن بیش از حد کمر خود داری کنید.
  7. دار حلقه را با هم دیگر موازی نگه دارید.
  8. کل بدن خود را در یک راستا نگه دارید.
  9. با تسلط کامل و بدون عجله حرکت را تکرار کنید.
  10. کاملا بطور دقیق در وسط میله ی بارفیکس قرار بگیرید.

برای انجام با رفیکس خوابیده در منزل می‌توان از دو صندلی و چوب یا میله ای که مقاومت بالایی دارد استفاده کرد .و روش استفاده به طوری باید باشد که دو صندلی را با فاصله ی مناسب از هم قرار دهید و میله را روی صندلی ها بگذارید تا حرکتی نداشته باشد و ثابت بماند و خودرا بصورت دراز کشیده بین صندلی ها قرار دهید و خود را به وسیله ی چوب یا میله ی بارفیکس به طور دقیق بالا بکشید.

بیشتر بخوانید:   تمرینات ورزشی برای گودی کمر

انجام درست بالا کشیدن خود توسط میله ی بارفیکس بسیار مهم است چون نوع مقاومت در برابر گرانش زمین است و اگر می‌خواهید زود تر به نتیجه دلخواه برسید باید بطور کامل سعی کرد هیچ مشکلی در انجام این حرکات نباشد.وباید برای انجام این حرکت انرژی زیادی صرف کنید و این حرکت یکی از سخت ترین و موثر ترین حرکات در بدن سازی میباشد وانجام درست این حرکات تاثیر بسیار زیادی روی عضله ها می‌گذارد.

بارفیکس خوابیده با دار حلقه

ارتفاع انجام حرکات بارفیکس خوابیده باید استاندارد باشد و معمولا این ارتفاع باید کمی بالاتر از کمر خود باشد و قرار دادن بدن هنگام اجرای بارفیکس درازکش باید روی زمین کاملا صاف باشد و شما باید با کمک دستان خود از میله ی بارفیکس آویزان شوید و با استفاده از قدرت بدن خود را بالا بکشید و مجدد صاف روی زمین برگردید و هنگام انجام این حرکت باید پا با زمین تماس داشته باشد و نباید پاها از زمین بلند شوند و حین انجام این حرکت بیشتر عضلات بالاتنه بدن تحت تاثیر قرار می‌گیرد

فواید حرکت بارفیکس خوابیده 

یکی از مهم ترین ویژگی بارفیکس خوابیده تقویت عضلات بالا تنه مثل ماهیچه های بازو وسینه میباشد. با حرکت بارفیکس خوابیده می‌توان تنها با وزن بدن خود عضله سازی کنید و انجام این ورزش نه تنها باعث چربی سوزی بلکه باعث تقویت کامل عضلات بدن می‌شود و بسیاری از مشکلات مانند کمر درد را بطور کامل درمان می‌کند.

به خصوص وقتی که بطور عادت یا بخاطر کاره خود مجبور به نشستن دریکجا در ساعت های طولانی دچار کمر درد میشوید می‌توان با انجام حرکات مختلف بارفیکس این مشکل را برطرف کرد و در حرکت بارفیکس خوابیده اگر میله را شمارنده نگه دارید فشار بیشتری به قسمت های مرکزی بدن مانند عضلات پشت وارد می‌شود و همچنین فشار بیشتر و تاثیر گذارتری به عضلات ساعد وارد می‌شود و عضلات را به طور کامل تقویت می‌کند.

بیشتر بخوانید:   دار حلقه چیست ؟

با خم کردن پاها به سمت داخل فشار بیشتری را تجربه میکنید و در واقع نتیجه ی بهتری میگیرید و یکی از ویژگی های دیگر بارفیکس این است که می‌توان با این وسیله حرکات مختلف و تمرین های ژیمناستیک زیادی را انجام دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *