مقالات

ورزش trx برای چه کسانی مناسب است؟

ورزش trx برای چه کسانی مناسب است؟

یکی از ورزش های جوان و موفق در جهان ورزش trx می باشد. در این ورزش می توان گفت تمامی اعضای بدن تحت فعالیت قرار می گیرند. این ورزش به کمک بند ها و یا کش های آویزان شده از محل های محکم انجام می شود. زمانی که گفته می ‌شود این ورزش جوان است منظور این است که به تازگی کشف شده و مورد استقبال قرار گرفته است. به همین خاطر درد تمامی باشگاه های سراسر کشور تمرین های trx توسط مربیان داده می شود. موضوع مهمی که در این باره وجود دارد در رابطه با مناسب بودن این ورزش برای افراد مختلف است. در این صورت ممکن است برای شما هم سوال پیش آمده باشد که ورزش trx برای چه کسانی مناسب است؟ برای یافتن پاسخ این سوال شما را به ادامه مطلب دعوت می‌ کنیم پس لطفاً با ما همراه باشید.

آیا trx برای همه سنین مناسب است؟

قطعاً برای استفاده از ورزش trx محدودیت هایی وجود دارد. منظور از محدودیت سن و شرایط فیزیکی افراد است. برای مثال کودکان بهتر است از تمرینات trx پرهیز کنند زیرا امکان آسیب به بدن آن ها وجود دارد. همچنین پیرمردان و پیرزنان ای که انعطاف بدنی مناسبی ندارند لازم نیست ورزش تی آر ایکس را انجام دهند. البته که در این میان افرادی که دارای معلولیت جسمی می باشند نیز بهتر است از ورزش تی آر ایکس بپرهیزند. به طور کلی ورزش trx برای گروه ‌هایی که در زیر نام برده ایم بسیار مفید است:

  • افرادی که قصد لاغری در قسمت های مختلف بدن را دارند.
  • کسانی که می‌ خواهند عضله و ماهیچه های قوی داشته باشند.
  • برای سفت و محکم شدن برخی از اعضای بدن بسیار مفید است.
  • حفظ تعادل و افزایش تمرکز در اعضای بدن به وسیله ورزش trx ممکن می شود.
بیشتر بخوانید:   کراس ترینینگ

البته که در ادامه هر یک از این موارد را به طور کامل خدمتتان شرح خواهیم داد.

تاثیر TRX بر لاغری

آیا ورزش trx برای لاغری مناسب است؟

اگر شما هم از افزایش وزن و تجمع چربی در ناحیه های مختلف بدن رنج می برید اگر شکم و پهلو های شما بسیار بزرگ شده است و نمی دانید که با آن ها چه کنید، ما به شما عزیزان ورزش تی آر ایکس را پیشنهاد می کنیم. در واقع شما با انجام فعالیت های مناسب در ورزش تیاریکس می‌ توانید فشار و فعالیت زیادی را به قسمت های چاق و پر چربی بدن اعمال نموده و در نهایت آن ها را لاغر کنید. قطعاً راه های دیگری هم برای لاغری وجود دارند برای مثال خوردن قرص های لاغری که قطعاً دارای عوارض بسیار شدید و مخربی برای بدن است اما ورزشی تیاریکس نه تنها عوارضی ندارد بلکه می تواند فواید مختلفی هم به دنبال داشته باشد برای مثال علاوه بر لاغری می تواند شادابی و روحیه مثبت را نیز در شما افزایش دهد.

عضله سازی با ورزش trx

قطعاً یکی از دغدغه های بزرگ ورزشکاران و بدنسازان این است که از عضلات آن ها به سرعت رشد نموده و قوی شوند. اما این قدرت و افزایش سایز در عضلات به سادگی امکان پذیر نیست بلکه ممکن است با انجام فعالیت های ورزشی دیگر زمان زیادی طول بکشد. بهترین روش برای عضله سازی انجام فعالیت یا ورزش تی آر ایکس می باشد. فعالیت های سنگین و سبک که تی آر ایکس می تواند بر روی انواع عضلات شما از کوچک تا بزرگ تاثیر مثبت گذاشته و به مرور زمان آن ها را قوی و قوی تر کند. چیزی که رویای هر بدنسازی می باشد دست یافتن به عضلاتی محکم بدون استفاده از مکمل و یا مواد مضر است. قطعاً در این روش دیگر با وزنه های بزرگ و سنگین سر و کار ندارید. بلکه با چند بندکشی و وزن بدن خود می توانید عضلاتی قوی و محکم بسازید.

بیشتر بخوانید:   الپتیکال یا تردمیل ؟ فواید و معایب هر دو را بدانید‌.

تاثیر TRX بر لاغری

سفت و محکم کردن عضلات بدن به وسیله ورزش trx امکان پذیر است؟

همان طور که می دانید برخی از افراد به تناسب اندام خوبی دارند اما از شل بودن و نرمی برخی از اعضای بدن رنج می برند و همواره از آن شکایت می کنند. برای مثال ممکن است خانم ها با انجام ورزش های مختلف لاغر شده اما پس از لاغری اعضای بدنشان مانند باسن و ران و بازو ها به طور کامل شل شده باشند. قطعاً برای خانم ها بسیار مهم است که این وضعیت هر چه سریع تر خاتمه یابد. در چنین شرایطی ما به خانم های عزیز انجام فعالیت های ورزشی trx را پیشنهاد می کنیم. البته که آقایان هم از این شرایط مستثنی نیستند و برای سفت و محکم کردن همه اعضای بدن خود می ‌توانند ورزش های تی ار ایکس را زیر نظر مربی انجام دهند. خوشبختانه در ایران مربی های با مهارت و با استعدادی وجود دارند که ورزش trx را به بهترین روش ممکن آموزش می ‌دهند.

trx چگونه تعادل و تمرکز را در اعضای بدن افزایش می دهد؟

در واقع ورزش تی آر ایکس با توجه به فعالیتی که در بدن ایجاد می کند می تواند تمرکز و تعادل بدن را افزایش دهد به طوری که بندهای کششی و چگونگی انجام آن با استفاده از وزن بدن سبب پیوستگی هرچه بیشتر عضلات و عدم لرزش در برخی قسمت ها خواهد شد. برای مثال ممکن است شما در ابتدا هنگام انجام حرکت شنا احساس لرزشی در قسمت دست و شکم داشته باشید. اما اگر با استفاده از بندهای کشی تی آر ایکس همه عضلات شکم و دست ها را به کار بگیرید استحکامی را در آن ها ایجاد می کنید که به هیچ عنوان دیگر شاهد لرزش عضلات به هنگام انجام فعالیت هایی مثل شنا و پلانک نخواهید شد. در این صورت می توان گفت که در تمام اعضای بدن شما تمرکز و تعادل برقرار شده است. بنابراین به سادگی دچار لغزش و لرزش نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:   ریکاوری بعد از تمرین

ورزش TRX

نتیجه گیری انجام ورزش trx

با توجه به تمام مطالبی که خدمتتان گفته شد ورزش تی آر ایکس در واقع ورزشی کششی و حرکتی که با استفاده از باندهای کشی که از قسمت های مختلف آویزان و بسته شده هستند انجام می شود. این ورزش برای استحکام و عضله سازی در بدنسازان بسیار مهم است اما سوالی که برای افراد دیگر پیش می ‌آید این است که به جز افراد بدنساز ورزش تی آر ایکس برای چه افراد دیگری مناسب است؟ البته که ما پاسخ این سوال را به طور کامل خدمتتان عرض نمودیم که برای افرادی که قصد لاغری به خصوص در قسمت شکم و پهلو دارند و هم چنین افرادی که افزایش تعادل و تمرکز در اعضای مختلف بدن را می خواهند و همه کسانی که قصد سفت کردن ماهیچه ها و عضلات را دارند بسیار مناسب است. با توجه به همه این موارد اکنون می توانید زیر نظر مربی ورزش تی آر ایکس را انجام دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *