کراس فیت

کراس فیت و چربی سوزی

بهترین ورزش چربی سوزی شکم

بهترین ورزش چربی سوزی شکم

قطعا شکم یکی از مهم ترین عضوهای بدن در زیبایی و تناسب اندام است که نقش بسیار مهمی را در این زمینه ایفا می‌کند. هیچ کس از داشتن شکمی پر از چربی و چاق خوشش نمی آید و قطعا دنبال راه حل های زیادی برای چربی سوزی شکم گشته اند و چیزی پیدا نکردند .اگر هم پیدا کردند یا خسته شده اند و نصفه نیمه آن را ول کرده اند و یا بی تاثیر بوده است.شکم یکی از بخش هایی از بدن هست که به راحتی چربی می آورد ولی همان چربی ها به سختی از بین می‌رود.

قطعا شنیده اید که همه می‌گویند آب شدن چربی های شکم و خوش فرم شدن آن از دیگر اعضای بدن بیشتر طول می‌کشد و زمان بیشتری می‌برد.چربی های شکم و پهلو نه تنها ظاهر شما را زشت و بد فرم می‌کند بلکه بسیار برای سلامت جسمانی شما مضر و خطر ناک است و حتما توصیه می‌شود که برای آن نه صرفا فقط برای زیبایی ظاهری بلکه سلامت جسمانی چاره ای اندیشیده.برخی از افراد برای سوزاندن چربی های شکم خود رو به رژیم هایی سخت و دشوار می‌برند که این رژیم ها حتما لازم است با دستور پزشک باشد تا باعث نرسیدن  ویتامین ها و پروتئین ها و مواد مغذی به بدن نشود.برای چربی سوزی در هر بخش بدن علاوه بز رژیم غذایی حتما ورزش هایی هم توصیه می‌شود زیرا ورزش کردن جلوی شل شدن و آویزان و بد فرم شدن پوست بدن را می‌گیرد و باعث می‌شود هیکلی خوش فرم داشته باشید.

در ادامه در سایت کراس فیت 24 به توضیح برخی از ورزش های چربی سوزی شکم خواهیم پرداخت.

بهترین ورزش های چربی سوزی برای شکم تمرینات هوازی و قدرتی و ورزش هایی است که بر روز عضلات شکم و پهلو تمرکز داشته باشد.قبل از شروع هر تمرین شما حتما باید گرم کنید . یعنی برای ۱۰ دقیقه یا یک ربع در جا بزنید  بپرید و پروانه بزنید و طناب بزنید تا ضربان قلب شما بالا برود.و سپس ورزش را شروع کنید و همه تمرینات را در حالی درست و متعال انجام دهید.  یعنی نه خیلی با سرعت بالا ورزش کنید و نه خیلی آروم و آهسته.

بهترین ورزش چربی سوزی شکم

۱_ بالا بردن جفت پاها در وضعیت دراز کشیده :

این تمرین یکی از بهترین و مؤثر ترین تمریناتی هست که عضلات شکم شما را سفت می‌کند و چربی سوزی انجام می دهد.

روش تمرین :

ابتدا روی یک سطح صاف دراز کشیده و شصت جفت دستانتان را زیر باسنتان قرار دهید و کف دست هارا روی زمین قرار دهید.

بیشتر بخوانید:   نکات مهم در برنامه غذایی ورزشکاران کراس فیت

سپس هر دوتا پا را به صورت عمودی و نود درجه به سمت بالا بیاورید و سپس به وضعیت ابتدایی به آرامی در بیاورید.

این تمرین را در ۳ نوبت و در هر نوبت ۱۵ ثانیه انجام دهید.

۲_بشین پاشوی دراز کشیده

دیگر تمرینی که تاثیر بسیار خوب و مثبتی بر روی عضلات شکم دارد بشین پاشوی دراز کشیده است.

روش تمرین:

دست هارا به پشت خود برده و و کف دست هارا روی زمین قرار دهید و پاهایتان را دراز کنید از زمین بلند کنید و کمی به سمت عقب بکشید.

هر دوتا پایتان را به سمت شکم حرکت دهید و در همین حال کمی بالا تنه خود را به جلو بیاورید

این تمرین را در ۳ نوبت و در هر نوبت ۱۵ ثانیه انجام دهید.

۳_قیچی :

کف دست های خود را زیر باسن قرار دهید و سر و شانه های خود را کمی بالا بیاورید.

پاهای خود را از زمین بلند کنید و بالا ببرید و دوباره به حالت ابتدایی برگردانید.

و همین کار را با هر دو پای خود انجام دهید

این تمرین را در ۳ نوبت و در هر نوبت ۱۵ ثانیه انجام دهید.

و دیگر تمرین هایی که برای چربی سوزی شکم پیشنهاد می‌شود عبارت اند از:

دوچرخه

کرانچ دوچرخه ای

تردمیل

دراز نشست

شنا

حلقه زدن

پلانک

ورزش چربی سوزی برای زنان

چربی سوزی و خوش فرم شدن شکم هدف بسیاری از بانوان است و همیشه یکی از دغدغه های آنها بوده است.در عین حال اکثر آنها اطلاعات بسیار غلطی راجب تمرین ها و رژیم های غذایی دارند و برخی از آن ها با رژیم های غذایی سختی که می‌گیرند دچار مشکلاتی همچون کمبود برخی ویتامین ها و پروتئین ها و مواد معدنی و مغدی می‌شوند که عوارضی همچون خرابی پوست و ریزش شدید مو و ضعیف شدن را دارد.

بهترین راه حل برای بانوان ورزش های هوازی و برخی از تمرین هایی است که آنها را معرفی خواهیم کرد.تمرین های هوازی بسیار در چربی سوزی و کاهش کالری موثر است و اگر در کنار این تمرین ها رژیم غذایی درست و طبق نظر پزشک هم داشته باشد بسیار در روند کاهش کالری و چربی سوزی کمک می‌کند.بهترین برنامه و تمرینی که برای زنان می‌شود در نظر گرفت موارد زیر است که با انجام آنها حتما تأثیرات مثبت آن را خواهند دید .

۱_ زیر بغل سیم کش از جلو : ۳ ست هر کدام ۳۰ ثانیه

۲_زیر بغل قایقی : ۳ ست هر کدام ۲۰ ثانیه

۳_ دراز نشست : شش ست هر کدام ۱۵ ثانیه

۴_ شنا زمینی : ۶ ست هر کدام ۱۵ ثانیه

بیشتر بخوانید:   آموزش بارفیکس خوابیده با دار حلقه

۵_شنا دیواری : ۴ ست هر کدام ۲۰ ثانیه

۶_جلو بازو با دمبل ایستاده: ۳ ست هر کدام ۳۰ ثانیه

۷_پلانک : ۳ ست هر کدام ۲۰ ثانیه

۸_اسکات : ۴ ست هر کدام ۲۰ ثانیه

۹_جلو بازو : ۳ ست هر کدام ۳۰ ثانیه

۱۰_جلو پا : ۳ ست هر کدام ۳۰ ثانیه

۱۱_پشت پا : ۳ ست هر کدام ۳۰ ثانیه

۱۲_ سیم کش : ۴ ست هر کدام ۱۵ ثانیه

۱۳ _ قایقی نشسته: ۳ ست هر کدام ۳۰ ثانیه

 با انجام درست و دقیق هر کدام از مواردی که نام برده شد چربی های هر بخشی از بدن از بین خواهر رفت و هیکل شما فرم زیبایی به دست می آورد.

بهترین ورزش چربی سوزی شکم

ورزش چربی سوزی برای مردان

مردان هم مانند خانم ها بسیار با چالش های تناسب اندام مواجه هستند  و تلاش می کنند بهترین تمرین ها را برای رسیدن به اندام مد نظر خود انجام دهند.درست است که آقایان از توانایی بدنی بسیار بالاتری از خانم‌ها برخوردار هستند و وزنه های سنگین تری را می‌توانند بزنند اما این دلیل نمی‌شود که از همان ابتدا ورزش خود را با تمارینی سخت و سنگین شروع کنند.

زیرا با این کار بسیار به خود آسیب می‌رسانند و حتی ممکن است در مواقعی با مشکلاتی مواجه شوند که تا مدتی توانایی انجام تمارین و ورزش هارا نداشته باشند.به همین دلیل احتیاط کردن در تمارین و عجول نبودن بسیار مهم است.

آقایان می‌توانند ورزش های خود را با تمارینی از جمله:

دویدن

پیاده روی

دوچرخه سواری

شنا کردن و …

ورزش هایی هوازی نظیر این ها آغاز کنند و با گرفتن برنامه از مربیان با تجربه به تمارین خود ادامه دهند .آقایان باید توجه داشته باشند که سن آن ها تاثیر زیادی بر روند چربی سوزی آنها خواهد داشت.با بالا رفتن سن مخصوصا بالای بیست سال چربی سوزی سخت تر خواهد شد و کاهش وزن دشوار تر میشود.اما باید به این توجه داشت که بدن مردان به طور کلی عضلات بیشتری دارد و اگر زود و به موقع شروع به ورزش کنند حتما خیلی زود تر از بانوان نتیجه خواهند گرفت.

بهترین ورزش چربی سوزی کودکان:

حتما ممکن است شما هم فکر کنید که کودکان نیاز به چربی سوزی ندارند و برای سن آنها زود است.ولی این باوری کاملا اشتباه است و کودکان هم در مواقعی نیاز به تمارین و چربی سوزی دارند و ممکن است در بخش هایی از بدن آنها چربی هایی تجمع کند که برای آنها مضر و خطر ناک باشد.به همین دلیل هم کودکان تمارینی برای چربی سوزی دارند.مخصوصا در دنیای امروزه که بچه ها هیچ فعالیت بدنی ای ندارند و تنها سرگرمی و بازی آن ها استفاده از گوشی های موبایل و تبلت است و تحرک چندان بالایی برای کاهش کالری و سوزاندن چربی های اضافی ندارند .

بیشتر بخوانید:   باشگاه کراس فیت

زیرا یا سرگرم موبایل و این گونه سرگرمی ها هستند و یا در منزل های آپارتمانی امکان دویدن و تحرک زیاد برای آن ها وجود ندارد.طبق تحقیقات متخصصان آنها فهمیده اند که ورزش های هوازی روی کودکان بسیار تاثیر مثبت و خوبی دارد.

آن ها معتقدند این نوع تمارین هوازی بر روی کودکان بیشتر و سریع تر از بزرگسالان تاثیر می‌گذارد. و همین طور برخی از ورزش های قدرتی نیز تاثیراتی باور نکردنی ای بر روی کودکان می‌گذارد و بسیار برای تقویت سیستم عصبی و ایمنی خوب است.و همین طور این تمارین قدرت بدنی کودکان را نیز بهبود می‌بخشد و باعث بیشتر شدن آن می شود.در همین حین باید برای انتخاب ورزش کودکان بسیار محتاط عمل کرد تا مشکلی برای استخوان های آنها پیش نیاید و حتما باید تحت نظر مربی ورزش کنند.

بهترین ورزش چربی سوزی شکم

چربی سوزی با ورزش کراس فیت

کراس فیت یک برنامه با فشار بالا و زیاد تمرینی است که بیشتر تمرکز آن بر روی تمارین هوازی و قدرتی است .مانند شنا ، دراز نشست و… و این حرکات تا وزنه برداری و ورزش های سنگین ادامه دارد.در ورزش کراس فیت شما تمارین را در سریع ترین حالت ممکن و بدون استراحت است.و در هر دفعه باید به سرعت تمارین خود بی افزایید و آن را بهبود بخشید.باشگاه های کراس فیت به دلیل داشتن دستگاه های عالی و مجهز هزینه نسبتا بالایی دارند.اما به جز این مزایای زیادی دارد که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

۱_بهبود تقویت جنسی

۲_سوزاندن کالری

۳_مدیریت وزن

۴_انعطاف پذیری زیاد

۵_ بهبود بخشیدن تعادل بدن

۶_افزایش قدرت بدنی

کراس فیت چقدر کالری می سوزاند؟

همان طور که می‌دانید کراس فیت ورزشی است که با توجه به تمارین پر سرعت و سختی که دارد میزان چربی سوزی و سوختن کالری در آن زیاد است.اگر می‌خواهید سبک زندگی خود را عوض کنید و بهبود بخشید و ورزشی عالی و پرقدرت را انجام دهید حتما کراس فیت را انتخاب کنید.همان طور که گفته شد کراس فیت باعث بهبود عملکرد بدن می‌شود و قوای بدن را زیاد می‌کند.کالری سوزی در کراس فیت بین آقایان و خانم ها متفاوت است.

آقایان روزی پانزده تا ۱۸ کالری می سوزانند

در صورتی که خانم ها چیزی میان ۱۲ الی ۱۵ کالری در روز می‌سوزانند.

 البته شما می‌توانید طبق برنامه و تغذیه و رژیم غذایی خود این مقدار را کم و زیاد کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *