ورزش بانوان

مصرف آمینو اسید برای خانم ها ؛ درست انتخاب کنید!

مصرف آمینو اسید برای خانم ها

مصرف آمینو اسید برای خانم ها

مصرف آمینو اسید برای خانم ها هم می تواند دقیقا مثل مردها از همه مکمل های آمینو اسیدی باشد. آمینواسیدها از منابع غذایی پروتیین از جمله گوشتها، لبنیات، ماهی، لوبیا و آجیل تامین می شوند.مصرف مکمل های آمینواسیدی می تواند باعث افزایش عضله سازی و چربی سوزی شود. همچنین باید گفت که مصرف آمینواسیدها در کنار رعایت رژیم غذایی صحیح و تمرینات منظم واقعاً در نتیجه گیری خانم ها از تمرین تاثیر دارد و کمک می کند تا فیزیکی کم چرب و شکیل ساخته شود.

مصرف آرژنین برای خانم ها

این آمینواسید می تواند در لیست مصرف آمینو اسید برای خانم ها قرار بگیرد. آرژنین یک پیش ساز برای تولید نیتریک اسید یا همان NO معروف است. آرژنین باعث اتساع عروق خونی می شود که این خاصیت باعث افزایش جریان خون و انتقال مواد غذایی بیشتر به عضلات می شود. به این ترتیب عضله سازی و چربی سوزی بهتر صورت می پذیرد.

علاوه براین آرژنین می تواند سطح ترشح هورمون رشد از غده هیپوفیزم را افزایش دهد. دکتر استوپانی معتقد است که برای خانم ها که اساساً تستوسترون کمتری نسبت به آقایان دارند این مکمل خیلی مفید است. علی رغم اینکه آرژنین خاصیت عضله سازی کمتری دارد، اما در چربی سوزی بسیار موثر است.

3 الی 5 گرم از آرژنین را می توان صبح ناشتا، 30 دقیقه قبل از تمرین و همچنین قبل از خواب مصرف نمود.

مصرف گلوتامین برای خانم ها

گلوتامین یک اسیدآمینه ضروری است که ریکاوری را ارتقا می دهد. یعنی می توانید در زمان کوتاه تری نتیجه بگیرید یا عضلات را برای تمرین بعدی بازسازی کنید. البته اخبار خوب درباره گلوتامین همین جا به پایان نمی رسد.

بیشتر بخوانید:   بدنسازی بانوان

این آمینواسید باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، چربی سوزی و تولید انرژی هم می شود. رژیم در کنار تمرینات شدید می تواند باعث عضله سوزی شود که البته این قضیه درعین حال موجب آهسته شدن متابولیسم نیز می شود. گلوتامین بافت های خالص عضلانی را از تخریب در زمان استرس های فیزیکی محافظت می کند.

کورتیزول می تواند چربی سوزی را متوقف کرده و باعث افزایش چربی در نواحی مشکل دار بدن خانم ها مانند لگن، نشیمن گاه و ران ها منجر شود. مصرف گلوتامین در مهار کورتیزول نیز می تواند مفید باشد. مصرف حدود 5 گرم از آن قبل و بعد از تمرین رایج است. اما می توان برای ریکاوری بهتر شب قبل از خواب هم حدود 5 گرم از آن را مصرف کرد.

مصرف ال کارنیتین برای خانم ها

این آمینواسید در گوشت یافت می شود و نقش مهمی در تولید انرژی دارد. در حقیقت سلول ها بدون کارنیتین قادر به تولید انرژی نیستند، چراکه این آمینواسید، اسیدهای چرب را به درون میتوکندری (مرکز تولید انرژی) منتقل می کند. ال کارنیتین همچنین در تولید NO هم نقش بسزایی دارد.

ال کارنیتین می تواند باعث ارتقای سلامت قلب شود، چراکه عضله قلب وابستگی زیادی به تولید انرژی جهت تپش درست دارد. 1 الی 2 گرم کارنیتین را 3 نوبت در روز می توان مصرف کرد.

آمینواسیدهای شاخه ای

در تلاش برای کاهش وزن سریع، بعضی خانم ها رژیم های افراطی و شدید می گیرند که منجربه عضله سوزی و در پی آن کاهش سرعت متابولیسم می شود. آمینواسیدهای شاخه ای ملقب به BCAA از تخریب عضلات توسط تامین آمینواسیدهای مهم جلوگیری می کنند. این آمینوها می توانند مستقیم توسط عضلات به عنوان انرژی مورد استفاده قرار گیرند و در عین حال باعث چربی سوزی بیشتر و عضله سازی بهتر شوند. 3 ال 5 گرم ار آمینوهای شاخه ای را قبل و بعد از تمرین مصرف کنید.

بیشتر بخوانید:   عوارض مصرف استروئیدها در بانوان؛ به عواقب تصمیمی که دارید فکر کردید؟
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *